Kytice pro nevěsty a družičky

Svatební den chce mít každá nevěsta zařízený přesně tak, jak o něm už od mala sní. Alespoň já mám v hlavě určitou představu, jak by mohl vypadat. Proto jsem pro vás připravila pár rad, jak kytici vybrat.

Tak jako se každý rok mění trendy ve výběru svatebních šatů, účesů, místa obřadu, tak se mění i svatební výzdoba, která podléhá nejnovějším trendům.

Většina nevěst má přání, aby jejich svatební výzdoba ladila například s vizáží, outfitem nevěsty a ženicha, ročním obdobím, nebo se hodila do místa svatebního obřadu a hostiny.Celková svatební výzdoba jde tak ruku v ruce se svatební kyticí pro nevěstu a kyticemi pro družičky.


Ptáte se, jak tedy takovou svatební kytici vybrat?

Jak jsem již nastínila v úvodu, svatební kytice by se měla stát doplňkem ke svatebním šatům. Je tedy dobré, nejdříve vědět, jaký druh svatebních šatů zvolíte. Existuje takové nepsané pravilo, že čím zdobnější šaty, tím jednodušší kytici volit. Proto se nebojte vzít si sebou fotografii šatů a my už budeme vědět. Vhodné je také myslet na výšku nevěsty. U drobnější nevěsty, je vhodnější volit kytici do kulata, pro vyšší nevěsty je možné kytici prodloužit. Je pravdou, že dlouhé svatební kytice byly trendem předešlých let, ale jak všichni víme, módní trendy se často vracejí a opakují se a to se týká i květinových vazeb. Důležité je také vědět, do jakého stylu bude celá svatba laděna. Momentálním trendem jsou svatby volené do boho, vintage, skandinávského apod. stylu. Většinou nevěsta přijde s konkrétní představou, či fotografií, jak by chtěla aby její svatební kytice vypadala. Vždy se snažíme splnit vaše přání, protože je to přeci váš svatební den. Proto se nebojte přijít s fotografií, říci si o konkrétní typ květu, který je vašemu srdci blízký, nebo se vám jednoduše líbí.

Většina nevěst si chce ponechat květinu na památku, existují totiž druhy květin, které i po zaschnutí vypadají na oko krásně a jde přeci jen o nádhernou vzpomínku. V tomto případě se nevěst ptáme, zda mají v plánu kytice házet. Ne vždy je to totiž pravidlem. Pokud ano, nabízíme nevěstě možnost, že na házení uvážeme tu samou kytici, jen menší a jí její kráska zůstane a může se s ní ještě pár dnů po svatbě zahřívat u srdce.


Jaké jsou trendy ve výběru svatebních kytic?

Typické jsou jemné pastelové barvy. Velmi oblíbenou barvou je lososová, krémová, bílá, bílo zelená a různé odstíny růžové barvy květů.

Co se týče druhů květů, velmi oblíbené jsou růže. Výhodou při této volbě je jejich dostupnost a obrovská škála barev.

Velmi oblíbené jsou pivoňky, které vám provoní celý svatební den. Zde je důležité myslet na to, že jejich dostupnost je omezena a to od konce jara do začátku léta.

Trendem je kytice z několika druhů květů, například kombinace růží, eustomy, dhalia, gardénie jasmínovitá, pryskyřník apod. Velmi oblíbené jsou kytice z lučních květů, kytice kde převládá zeleň, zejména eukalyptus a v nepodlesní řadě kytice z gypsophily.


Kolik stojí svatební kytice?

Cena jedné svatební kytice se odvíjí dle mnoha faktorů – velikosti, složitosti, sezóny květin apod. Samozřejmě platí, že čím větší kytice je, tím je náročnější a logicky také dražší. Její obvyklá cena se tedy pohybuje od 1 000,- do 4 000,- Kč


Shrnutí: Jak na správný výběr svatební kytice

Při výběru květin se držte těchto jednoduchých kroků a nemůžete udělat chybu:

· Tvar, velikost i barvu kytice vybírejte dle svatebních šatů. Měla by vás pouze doplňovat a nezakrývat.
· Zvažte, v jakém ročním období se budete vdávat a květiny volte nejlépe podle jejich sezóny.
· Myslete na to, do jakého stylu bude celková svatba volena
· Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími druhy květin, nebo zkuste zaexperimentovat.


Kytice pro družičky:

Pokud má nevěsta družičky, nebo svědkyni, tak i jim patří do ruky kytička. Obvykle se volí zmenšenina kytice nevěsty, náramky, nebo květinové čelenky. Pokud si nevěsta nepřeje, aby kytice byly stejné, volíme takovou kytici, která v sobě bude mít alespoň jeden stejný květ, který má nevěsta. Na svatebních fotografiích pak květiny ve stejném duchu vypadají nádherně.

Nezapomínáme také na kytičky pro maminky svatebčanů a na korsáž pro ženicha.